2008 m. lapkričio 7 d., penktadienis

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kamerinis choras „Cantemus“. Lenkija – Austrija, spalio 11-18 d.

Spalio 11... ankstus vėsokas rytas. Apsivilkę šiltesnes striukes trypčiojam prie Šv. Kotrynos bažnyčios Vilniuje stovinčio autobuso. Keletas minučių - lagaminai, natos, pakabos, foto kamera... ir mes pakeliui į Lenkiją ir Austriją.

Lenkija. Vakaras, Poniatova (Liublino apskritis), autobusą pasitiko gausus būrys besišypsančių suaugusiųjų ir vaikų. Nedrąsiai lipame iš autobuso pas savo „šeimininkus“. Lenkai patys pasirinko choristus (įdomu, pagal kokius kriterijus?), kas po vieną, kas po du... kombinacijos ne visai įprastos. Jau pirmąjį vakarą su artimų kaimynų šeimomis užsimezgė šilta draugystė. Išsimiegoję, švytinčiais veidais visi susirinkę prie autobuso (oras žymiai šiltesnis, šviečia saulė, šiltesnes striukes – atgal į lagaminą) ruošiamės pajudėti į Krokuvą. Į Poniatovą dar sugrįšime važiuojant namo, koncertuosime, todėl atsisveikinome tik trumpam. Visa diena praleista Krokuvoje paliko įspūdį, tačiau mūsų kelionės tikslas – Austrija.

Austrija. Zalcburgas - labai jaukus ir elegantiškas miestas, įsikūręs ant Zalcacho upės krantų, šiaurinėje Alpių dalyje. Gyvenome puikioje vietoje, o kas 15 minučių skambėjo bažnyčios varpai...

Zalcburgo „Mozarteum“ akademijoje surengtame koncerte atlikome Lietuvos kompozitorių kūrinius zalcburgiečiams bei susitikome su choru - šiais metais pažyminčiu 160 m. sukaktį - „Salzburger Liedertafel“. Šiam chorui vadovauja dirigentas Arūnas Pečiulis – ne tik buvęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, bet ir Zalcburgo Mozarteumo absolventas, jau antrą dešimtmetį dirbantis Zalcburge. Po koncerto iškilmingai pasirašytas neeilinis susitarimas. Dėl tolimesnės partnerystės ir bendrų projektų susitarė Cantemus ir „Salzburger Liedertafel“.

Viena. Kitą dieną koncertavome Vienos Imperatoriaus jubiliejaus bažnyčioje (vokiškai Franz von Assisi Kirche am Mexikoplatz). Bažnyčia įspūdingai didelė, koncertas vyko visus grožiu pakerėjusioje koplyčioje. Po koncerto buvome itin šiltai priimti ir pasveikinti Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Austrijos Respublikai Giedriaus Puodžiūno, bažnyčios klebono Mario Maggi ir kitų nepamirštamų žmonių.

Lenkija. Poniatova. Grįždami į Lietuvą, dar kartą užsukome į Poniatovą. Kartu su Poniatovos Scholares Minores pro Musica Antiqua kolektyvu dalyvavome koncerte, skirtame Jono Pauliaus II įšventinimo popiežiumi 30 metų jubiliejui paminėti. Po koncerto laukė vakaronė su lenkiškais patiekalais, lietuviškais ir lenkiškais žaidimais, dainomis. Viskam pasibaigus net gaila buvo skirtis...

Koncertų programose skambėjo XVI a. kompozitoriaus Vaclovo Šamatuliečio kūriniai, taip pat Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Juozo Naujalio, Jeronimo Kačinsko, Česlovo Sasnausko, Vytauto Miškinio, Giedriaus Svilainio giesmės lotynų kalba, Kazimiero Viktoro Banaičio ir Jono Tamulionio lietuvių liaudies dainų išdailos, Algirdo Martinaičio ir kitų kompozitorių kūriniai chorui.

Pabaigai, choristės žinutės citata, grįžus iš kelionės, į bendrą „Cantemus“ el. paštą: „Tikiuosi jau atsigavote po kelionės. Aš tai vakar visą dieną ir visą šią naktį pramiegojau. Norėjau pranešti, kad gavau elektroninį laišką iš Vienos nuo Pater Mario padėjėjo Yohanes Monteiro. Jis perduoda visiems linkėjimus ir rašo, kad pas juos iki dabar šnekama apie puikų mūsų choro koncertą“.

1 komentaras:

Karolinka rašė...

Galėčiau pasakyti, kad tai buvo viena smagiausių kelionių šiais metais :)