2008 m. spalio 1 d., trečiadienis

Koncertinis turas Austrijoje ir Lenkijoje

Mišrus kamerinis choras „Cantemus“ prieš 15 metų, kelionės po Europą metu lankėsi ir koncertavo Zalcburgo mieste. Užsimezgę ryšiai tarp Austrijos muzikos Mekos ir choro „Cantemus“ tęsiasi iki šių dienų, vadovas Laurynas Vakaris Lopas keičiasi muzikine informacija, kūriniais su ten gyvenančiais draugais, chorų vadovais bei kitais muzikais, kurie ir patys kartas nuo karto atvažiuoja į Lietuvą. Atvykstantys menininkai aktyviai įsijungia į tai, kas vyksta Lietuvoje: yra kviečiami dalyvauti bendruose projektuose, patys rodo iniciatyvą. Vertinga tampa individuali patirtis, (as)meninis dialogas, įspūdžiai ir įtakos.

Norėdamas sustiprinti kultūrinį dialogą choras „Cantemus“, organizuoja koncertinį turą į Zalcburgą, kur yra numatomi koncertai pristatantys Lietuvos kompozitorių kūrinius zalcburgiečiams bei muzikiniai susitikimai su choru - šiais metais pažyminčiu 160 m. sukaktį - „Salzburger Liedertafel“. Šiam chorui kuriam vadovauja dirigentas Arūnas Pečiulis – ne tik buvęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, bet ir Zalcburgo Mocarteumo absolventas, jau antrą dešimtmetį dirbantis Zalcburge.

Š.m. spalio 11-18 d. vyksiančio turo metu choras koncertuos Zalcburge, Vienoje, Poniatowoje (Lenkija). Koncertas Lenkijoje sutampa su gražiu jubiliejumi: 1978 metų spalio 16 d. K.J. Voityla išrinktas popiežiumi Jonu Pauliumi II. Po 455 metų jis tapo pirmuoju ne itališkos kilmės popiežiumi.

Komentarų nėra: