2008 m. gegužės 29 d., ketvirtadienis

Koncertuojam su Norvegėm

Choras „Cantemus", vykdydamas tarptautinę kultūrinių mainų programą, tęsia projektą su Norvegijos chorais, vadovaujamais lietuvių dirigentų. 2006 m. spalio 23 d. Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejuje vyko bendras Sogne Bygdekor (vad. Diana Šiaudvytytė) ir „Cantemus" koncertas, kurio metu buvo atlikti norvegų bei lietuvių autorių kūriniai. Tokiu būdu buvo užmegztas tarpkultūrinis bendradarbiavimas, ir 2007 m. rugpjūčio mėn. choras „Cantemus" su koncertine programa lankėsi Norvegijoje: koncertuota kartu su Sogne Bygdekor (vad. Diana Šiaudvytytė) ir „Sandefjord Jentekor" choru (vad. Vestos Zabulionienės).

2008 m. gegužės 31 d., Vilniaus miestui atveriant vartus vasaros sezonui, organizuojamas koncertas Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, kuriame dalyvaus kameriniai chorai: „Cantemus" (Lietuva) ir „Breili Internasjonale Damekor" (Tarptautinis Breili moterų choras, Norvegija). Kolektyvai kartu repetuos, dalinsis menine patirtimi, o koncertuose atliks lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius sostinės visuomenei. „Breili Internasjonale Damekor" kolektyvui yra numatoma ir ekskursija po Vilniaus kraštą, kuri leis plačiau sužinoti apie Lietuvos sostinę, jos istoriją, kultūrą bei pamatyti unikalius miesto kampelius.

Breili Internasjonale Damekor"
(Breili tarptautinis moterų choras)
iš Sandefjord (Norvegija)

Sandefjorde 2006 m kovo mėnesio pradžioje Breili Tarptautiniame Centre paskelbus choro įkūrimą, įvyko pirmoji repeticija, kurią inspiravo integracijos projektas apjungęs įvairių tautybių Sandefjordo gyventojus bei suteikęs galimybę dalyvauti norvegų kultūriniame gyvenime. Tokiu būdu šis projektas peraugo į savarankišką moterų chorą, kurio administracinį vadovavimą perėme Vesta Sangskole (vadovė ir dirigentė Vesta Zabulioniene).

Į chorą be atrankos priimamos įvairių tautybių, profesijų bei dainavimo patirties turinčios moterys. Vienas svarbiausių choro uždavinių - savaitinė repeticija, kurios metu be dainavimo svarbu vaidmenį atlieka socialinis bendravimo faktorius.
Breili Int. Damekor - tai įvairia prasme augantis choras, kuris dalyvauja Vesta Sangskole organizuojamuose koncertuose bei kituose Sandefjordo miesto renginiuose.
Choro repertuarą sudaro įvairių tautų ir, aišku, norvegų chorinės dainos.
2007 spalio mėn. choras išvyko į savo pirmąją kelionę - tarptautinį chorų festivalį Music& Friends Barselonoje. Ši kelionė buvo svarbi pažintis su įvairių Europos tautų chorine kultūra bei tuo pačiu Breili Int. choro koncepcijos pristatymas festivalyje.
Daugumai kolektyvo narių kelionė į Vilnių gegužės mėn. bus pirmoji kelionė į Lietuvą. Choro „Cantemus" ir jo vadovo Lauryno Vakario Lopo dėka turėsime galimybę padainuoti Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tuo pačiu koncertinė išvyka leis susipažinti su naujais žmonėmis, Vilniaus kamerinio choro „Cantemus" dalyviais, su kuriais bus dainuojama bendrame koncerte, bei pasisemti iš lietuviškos kultūros klodų žinių, ne tik apie Lietuvos sostinę, bet ir apie jos apylinkes- tai ir yra pagrindinis šios kelionės tikslas.

Vesta Zabulioniene- lietuvių Nijolės ir Antano Babenskų dukra, kilusi iš Kėdainių miesto. Chorinio dirigavimo mokėsi Lietuvoje, Kauno J. Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje (dėst. Z. Gerasinos klasėje). Vėliau šešerius metus studijavo Lietuvos Muzikos Akademijos Kauno fakultete (prof. P.Bingelio klasė).
1999 m WFC (World Festival Choir /vad. Jan Jensen) suteiktas pilnas Sandefjord Jentekor choro dirigento darbo krūvis. Nuo to laiko gyvena ir dirba Norvegijoje.
2007 m Vesta Sangskole įsteigė savarankišką organizaciją, kuri šiandien administruoja keturis chorus: Juniorkor (5-8 metų mergaičių choras), Sandefjord Jentekor, Ensemble di Nuovo ir Breili Internasjonale Damekor. Taip įgyta nemaža darbo organizavimo ir bendradarbiavimo su kitais kolektyvais bei artistais patirtis.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kamerinis choras „Cantemus"

2006 metais šventė 20-ties metų veiklos jubiliejų. Į pirmą repeticiją kolektyvas susibūrė Vilniaus mokytojų namuose 1986 m. Pirmas viešas koncertas įvyko tų pačių metų gruodžio 31 d. ateizmo muziejuje - Šv. Kazimiero bažnyčioje.
Metų bėgyje choras tapo respublikinių apžiūrų nugalėtoju ir jam buvo suteiktas pavyzdinio choro „Cantemus" vardas.
Nuo 1988 m. prasidėjo choro pergalingas žygis per Europą : iškovoti prizai prestižiniuose tarptautiniuose chorų konkursuose: Bela Bartoko (Vengrija), Ture (Prancūzija), Tolosa (Ispanija), Areco, Goricija (Italija), Tallinas (Estija).
Be konkursų kolektyvas aktyviai dalyvavo Respublikoje rengiamuose choriniuose festivaliuose. Su koncertinėmis programomis choras lankėsi Lenkijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Austrijoje, Norvegijoje ir jau minėtose šalyse, kuriose vyko konkursai.
Įrašytos dvi plokštelės bei CD: Juozo Naujalio Motetai ir Musica sacra Lithuanica.
Choras paruošė eilę Lietuvos kompozitorių stambios bei smulkios formos kūrinių premjeras. Iš viso choro repertuare sukaupta virš 100 autorių opusų (apie 300 kūrinių pavadinimų).

KONCERTO PROGRAMA
Breili Internasjonale Damekor:
Kyrie eleison I.Kleive
Et in Terra Pax M.L.Lightfoot
Länge leve livet Anonymus/ arr. Anders Nyberg
Torø Liti arr.K.Nystedt
Bendik og Årolilja arr.J.Bugge Olsen
Å vesle Kari vår arr. Dag Kristoffersen
Bruremarsj frå Romsdalen arr.Jo Eskild (su ak.)

Cantemus:
Laudate Dominum J.Kokkonen
Salve Regina J.Galus
Ave maris stella T.Kverno
Ave Maria A.Vecumnieks
O salutaris hostia V.Miškinis
Laudate Dominum G.Svilainis
Våren (Pavasaris) Ed.Grieg

Breili Internasjonale Damekor:
Canten senores cantores Liaud d. (Argentina)
Thula Liaud d. Pietu Afrika, arr.E.Bumba
Sakura Liaud d. Japonija , arr.M.Neaum
Neigen sich die Stunden L.Maierhofer

Cantemus:
Ai, rūksta, rūksta L.Vilkončiaus išpl. liet.l.d.
Lydu laidu saulelė Vyt.Montvila žodž. liet.l.
Du dobilėliai K.V.Banaičio subalsuota liet.l.d.
Kupolio kupolėlio J.Tamulionis, Vyt.Bložė
Tu, tu, tu, kas būtų K.V.Banaičio subalsuota liet.l.d.
Pempel, pempel J.Švedo subalsuota liet.l.d.
Våren (Pavasaris) Ed.Grieg (arr. T.Beck)
Žemaičių plentas A.Martinaitis, M.Martinaitis

Kartu:
Kom sommarvijnn T.K.Knutsen, A.Hanssen
Kur giria žaliuoja J.Gudavičius, J.Vanagaitis

Dirigentai: Vesta Zabulionienė, Laurynas Vakaris Lopas
Akomponuoja: Algirdas Biveinis

1 komentaras:

Karolinka rašė...

Galiu pasakyti tik tiek - koncertas buvo superinis :)